Aktualności

8 września br., jak co roku o tej porze, Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym zorganizowała Zintegrowaną Spartakiadę pn. „Złota Jesień Osób Niepełnosprawnych”. W imprezie wzięło udział 7 organizacji z terenu województwa małopolskiego.
Jesienna Spartakiada w Stróżach jest przedsięwzięciem, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez integracyjnych na polskiej mapie imprez kulturalno - sportowych. Sobotnie wydarzenie rozpoczęło się mszą świętą w kościele NMP w Stróżach, po której uczestnicy udali się na stadion. Zaraz po tym zarząd fundacji, w osobach Bożeny Ziemba – Grodskiej oraz Karoliny Wiłkojć – Żesławskiej dokonał oficjalnego otwarcia Spartakiady. Zaproszenie na wydarzenie przyjęli także m.in. Stanisław Kogut – Senator RP, Leszek Skowron – wójt Gminy Korzenna.
Głównym celem projektu jest pozytywna zmiana wizerunku osób niepełnosprawnych poprzez przełamywanie stereotypów z nimi związanych, promocja twórczości osób niepełnosprawnych oraz promocja ich osiągnięć.
W konkurencjach udział wzięło ponad 200 osób. - Odbyły się dziś zawody w konkurencjach indywidualnych, jak i drużynowych.
Zwieńczeniem sportowych zmagań był koncert PAULLI.
Organizatorem przedsięwzięcia była Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach wraz z Warsztatem Terapii Zajęciowej w Stróżach.

Wspierają Nas